Načítám...
Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G 260 (S)

Pohodlná, široká a optimálně tlumená běžecká bota s nulovým dropem je konečně tady.

Cena s DPH:
3 501 Kč
Cena bez DPH:
2 893 Kč
Akční cena s DPH:
3 501 Kč
Akční cena bez DPH:
2 893 Kč
Původní cena s DPH:
3 890 Kč
Ušetříte:
389 Kč
Běžná cena:
3 890 Kč
Barva:
Nejprve je třeba zvolit parametr: Barva
Velikost obuvi:
Nejprve je třeba zvolit parametr: Velikost obuvi
Dostupnost:
Nejdříve zadejte parametry
Tuto kombinaci nelze koupit
Počet:
Ks
Výrobce:
Informace o produktu

Úplně nová podešev Terraultra nabízí vužití v poměru 50% trail a 50% silnice, v tomhle případě obsahuje směs podešve grafen, který nabízí vynikající flexibilitu a otěruvzdornost. Grafen byl v roce 2003 mechanicky separován z grafitu a v roce 2010 byla za tento obejv udělena Nobelova cena. Hlavní benefity grafenu jsou vynikající fyzikální vlastnosti, konkrétně špičková flexibilita a vysoká odolnost, z běžeckého pohledu pak lehkost, vnímavost podešve a grip. 

Nová směs mezipodešve (exteroflow) má parametry pata 9 mm, špička 9 mm a nabízí špičkovou vnímavost. Ohebnost celé masy materiálu podešve a mezipodešvě, je na takhle robustní botu skutečně nebývalá. 

Svršek je napnut na širokém kopytě, zejména v místě příčné klenby oceníte parádní komfort na dlouhé běhy v horách. Prodyšný a bezešvý svršek je přetažený po celém obvodu kevlarovou sítí, která má navýšit životnost svršku. Použitý kevlar se běžně užívá pro výrobu neprůstřených vest, je velmi pevný, lehký a nenasákavý. Okraje kevlarové sítě se mohou v průbněhu užívání lehce třepit, což je dáno pevností tohoto materiálu. Pevnější střih patní misky má pevně a bezpečně pojmout patu, na vnější straně paty jsou očka na uchycení návleku. 

Upozornění: pozor na zero drop! Podle reálných fyzikálních zákonů, čím vyšší drop u běžecké boty mám, tím více nás bota navádí běžet přes patu. Pochopitelně tento parametr můžeme "přetlačit" efektivním běžeckým stylem, atp. Naopak, bota s nulovým dropem nás podle reálné fyziky navádí do došlapu na střed chodidla. Pokud dnes běžíte v botách s vyšším dropem a chcete tuto pohodlnou objemovou botu s nulovým dropem, nenabíhejte hned do plného objemu, ale zvykejte si postupně na zatížení trochu jiných partií (kotníky, achilovky, lýtka). 

Váha: 260g (UK8) 

 

Diskuse (1)

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.

Skvělé boty

Tazatel Petr

Koupil jsem je ve čtvrtek v SP Sportu a hned druhý den jsem je vzal na Malou Fatru na nohy. Na hřebeni, na kamení, na skále, na lesních pěšinách, brodění potokem, na šotolině, na koloběžce, na mokrém vápenci, na mokré ušlapané hlíně v prudkém kopci - všude nejlepší grip co jsem kdy měl. Na té mokré hlíně z prudkého kopce tedy trochu ujely i na mokrém plochém vápenci - ale to bych chtěl moc. :-) Velmi pohodlné, běh i chození s batohem cca 8kg na zádech. Cítil jsem se v nich opravdu jistě a nohy lehce. Miluji je :-)